טויוטה לנד קרוזר

טויוטה צפויה להציג את הדור הבא של רכבי השטח ב -2021

יצרניות הרכב הגדולות ממשיכות להציג את תכניותיהן לשנים הקרובות גם בעיצומה של מגפת הקורונה, כאשר המצב הנוכחי צפוי לחלוף בשלב זה או אחר והשוק העולמי, ובכללו גם עולם הרכב, יחזרו לפעילות רגילה ותוססת. במסגרת ההכנות לשנה הבאה מציגה טויוטה את כוונותיה בכל הנוגע לדור הבא של רכבי שטח עוצמתיים, עם דגם חדש של דגם השטח המוביל של החברה – טויוטה לנד קרוזר.

 

הקפאת הפעילות הכלכלית במשק העולמי כולו אינה מביאה את החברות והיצרניות הגדולות לכדי עצירה והקפאה מוחלטת, אלא מנתבת את פעילותן לנושאים בהם ניתן לעסוק כרגע גם בלי לחזור לפעילות רגילה לחלוטין. במסגרת כך פורסם לאחרונה על תכניותיה של חברת טויוטה לשנה הבאה – שנת 2021, בה צפויה ענקית הרכב היפנית להוציא לשוק את הדור הבא של רכבי השטח של החברה. מזה עשרות שנים שדגם השטח המוביל של טויוטה (ואחד מרכבי השטח הפופולאריים והנמכרים ביותר בעולם) הוא הלנד קרוזר. גם בארץ ניתן למצוא לא מעט רכבים מדגם זה, אשר נמכר כאן בהצלחה מרובה מזה לא מעט זמן. בעוד הלנד קרוזר מוגדר רשמית כחלק מקטגוריית SUV, בפועל מתייחס אליו הקהל הרחב כאל רכב שטח לכל דבר ועניין, במיוחד בהשוואה לדגמי קרוסאובר וג'יפונים למיניהם אשר משמשים כרכבי כביש ושטח גם יחד, דוגמת RAV 4 או C-HR – דגמים פופולאריים של טויוטה בקטגוריות אלו. 

 

הלנד קרוזר מאז ומתמיד נחשב לרכב שטח עוצמתי ואימתני, כזה המתאים לנהיגה בכל סוגי השטח ומתאפיין בעוצמה רבה ובאמינות מכאנית מצוינת, בדומה לשאר דגמיה של טויוטה. מסיבה זו הפך הלנד קרוזר לרכב השטח המועדף על אינספור חקלאים ואנשים נוספים אשר עיסוקם היומיומי כולל נסיעות בשטח. בעוד בארץ נפוצים הדגמים העכשוויים והישנים יותר של הלנד קרוזר, ייתכן כי בשנה הבאה כבר נזכה לראות את הדור הבא של הלנד קרוזר ממש כאן אצלנו.

 

בטיחותי הרבה יותר – לנד קרוזר 300 החדש

כבר בתחילת שנת 2021 צפויה טויוטה להשיק את הדגם החדש והמסקרן כל כך של רכב השטח האולטימטיבי שלה – לנד קרוזר 300. עם זאת, לא נחשפו פרטים מלאים ומפורטים בנוגע למאפיינים הצפויים של הדגם החדש של ספינת הדגל של נסיעות השטח של טויוטה. כחלק ממה שכן נחשף על ידי החברה, צפוי הלנד קרוזר החדש להיות מאובזר במערכות הבטיחות המתקדמות והחדשות של טויוטה, אותן מוסיפה החברה כמעט לכל דגם חדש שהיא משיקה בשנים האחרונות. 

 

למעשה, תחום הבטיחות הוא התחום הראשון (ולבטח החשוב ביותר) בו ממקדת טויוטה את ההתקדמות של דגמיה, והתחום אליו מוזרמים עיקרי תקציבי המחקר והפיתוח העצומים, בהם ידועה טויוטה. החברה שמה דגש על בטיחות אישית של הנוסעים במכוניותיה, ועל מנת להשיג רמת בטיחות אישית גבוהה כמה שיותר פיתחה את אחת ממערכות הבטיחות המתקדמות ביותר בעולם הרכב כיום. המערכת המוכרת כ Toyota Safety Sense היא מערכת הבטיחות המותקנת בדגמים החדשים של החברה אשר יוצרו בשנים האחרונות, והן כוללות תתי מערכות רבות האחראיות על אספקטים בטיחותיים שונים בנסיעה. לדוגמה, מערכות המתריעות על סטייה מנתיב או על התקרבות מסוכנת לכלי רכב אחר, מערכות המתערבות בנהיגה במידת הצורך על מנת לסייע לנהג לבלום בפתאומיות ועוד – כל אלו הם פיתוחים של השנים האחרונות ונראה כי מסמנים את הכיוון הכללי אליו צועד עולם הרכב, בהנהגתה של טויוטה כמובן.

 

וחזרה ללנד קרוזר 300 החדש שצפוי לצאת לשוק בתחילת השנה הבאה – האם גם עליו נמצא את מערכת הבטיחות המתקדמת של טויוטה? ובכן, החברה עדיין לא פרסמה מפרט טכני מדויק ומפורט של הדגם החדש, אך הדגישה כי אחד השינויים המרכזיים בו ביחס לדגמים הקודמים של הלנד קרוזר הוא הטמעתן של מערכות בטיחות מתקדמות, מסוג שלא היה קיים כאשר עוצבו הדגמים הקודמים והישנים של הלנד קרוזר. לכן, גם אם לא ברור לחלוטין אילו מערכות בטיחות ספציפיות יותקנו בטויוטה לנד קרוזר 300 וכיצתד בדיוק הן יפעלו, ניתן להבין כי יהיה מדובר באחת ממערכות הבטיחות המתקדמות ביותר בעולם הרכב, בטח ובטח בעולם רכבי השטח. רכב שטח מצריך מערכות בטיחות מעט שונות מאשר אלו של רכב כביש רגיל, מערכות המותאמות הן למאפייני הרכב הייחודיים (גבוה וכבד יותר מרכב רגיל, למשל) והן לסוג הנסיעה שהוא אמור לבצע. בנסיעות שטח ישנם דגשים מעט שונים בנוגע לבטיחות בהשוואה לנסיעת כביש, ומעניין יהיה לראות כיצד מתאימים בטויוטה את מערכות הבטיחות המתקדמות שפותחו בחברה עבור נסיעות שטח ורכבי שטח כבדים וגדולים יחסית.

 

לסיכום, שנת 2021 צפויה להיות שנה מעניינת ביותר בעולם הרכב, והשקתו של הדגם החדש של טויוטה לנד קרוזר הוא אירוע לו מצפים רבים בתחום. מלבד לכך שנגלה לראות כיצד בונה טויוטה את מערכות הבטיחות העתידיות של עולם רכבי השטח, מעניין יהיה לסקור עד כמה מרמז לנו הלנד קרוזר החדש על הפיתוחים המסקרנים הנוספים עליהם שוקדים בחברות כמו טויוטה כיום, בנוגע לעתידו של עולם הרכב כולו.

 

לפרטים נוספים התקשרו אלינו לטלפון 04-8550550 או באמצעות האתר.
שינוי גודל טקסט שינוי ניגודיות הצהרת נגישות
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר wtsp נגישות
התקשרו עכשיו