טויוטה חסכונית

הדגמים החסכוניים מבית טויוטה

עקב עליית מחירי הדלק בתקופה האחרונה, ירידת כמות המשאבים הטבעיים ברחבי העולם והצורך ביצור רכבים חסכוניים וידידותיים לסביבה, חברת טויוטה שמה דגש בשנים האחרונות על יצור רכבים חסכוניים יותר בתצרוכת דלק ופליטת מזהמים. במאמר זה נסקור לפניכם כמה מהרכבים החסכוניים מבית טויוטה

 

טויוטה יאריס 100 החדשה

החל משנת  2000 טויוטה יאריס יצאה לאוויר העולם, והרכב היה אחד מהרכבים החסכוניים ביותר הנמכרים  בשל מנוע 1300 סמ"ק קטן ועוצמתי בעל 87 כ"ס. המנוע גרף פרסים רבים ברחבי העולם (מנוע השנה ביפן בשנת 2000). טויוטה יאריס הייתה המכונית הקומפקטית היפנית הראשונה שזכתה להצלחה רבה ברחבי אירופה- ועל כן החלה להיות מיוצרת במפעל טויוטה בצרפת. בשנת 2007 החלה טויוטה בשיווק טויוטה יאריס החדש אשר לקחה את כל היתרונות של טויוטה יאריס הקודמת ושיפרה עוד יותר. הרכב יוצר עם תיבת הילוכים רובוטית ואותו מנוע מוצלח מהדגם הקודם. בשנת 2009 חל שיפור נוסף בדגמי היאריס בדגם טויוטה יאריס 100- המנוע גדל מעט- 1330 סמ"ק- הספק כוח הסוס עלה ל 100 כ"ס , תיבת ההילוכים שופרה והינה רובוטית בעלת  6 הילוכים קדמיים ותצרוכת הדלק הממוצעת הינה 19.6 ק"מ לליטר משולבת על פי נתוני היצרן ! תצרוכת הדלק המדהימה הזאת מעמידה את טויוטה יאריס כאחד מהרכבים הקומפקטיים החסכוניים ביותר ובקבוצת זיהום אוויר 3 מתוך 15 קבוצות זיהום.

 

טויוטה קורולה החדשה

את ההיסטוריה של טויוטה קורולה , הרכב הנמכר ביותר בכל הזמנים, כולם כבר מכירים. בדגמי טויוטה קורולה החדשים הושג שיפור נוסף בתצרוכת הדלק של בין 10% ל20% אל מול הדגם הקודם-  כיצד שיפור זה הושג?

שיפור המנוע- טויוטה קורולה ממשיכה להיות אותה מכונית מצויינת עם מנוע של 1600 סמ"ק. המנוע החדש הינו גם 1600 סמ"ק אך הוא מפיק 124 כ"ס לעומת 110 כ"ס שהפיק המנוע הקודם, זה על ידי שימוש בטכנולוגית dual-vvti החדישה. מערכת זו שולטת באופן ממוחשב הן על יניקת והן על פליטת הדלק דבר המגביר את נצילות המנוע ומקטין את תצרוכת הדלק.

כמו כן עיצוב הרכב השתנה והוא אווירודינמי הרבה יותר.

בדגמי טויוטה קורולה החדשה שולבו 3 תיבות הילוכים לנוחות וחסכון מקסימלי- תיבת הילוכים רובוטית הינה תיבת ההילוכים החסכונית ביותר עם תצרוכת של 14.9 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת.

תיבת ההילוכים הידנית בעלת 6 הילוכים קדמיים מציגה תצרוכת דלק ממוצעת של 14.5 ק"מ לליטר.

תיבת ההילוכים האוטומטית גם היא חסכונית מאוד ומציגה תצרוכת דלק ממוצעת של 13.5 ק"מ לליטר. (כל נתוני תצרוכת הדלק הינם לפי נתוני היצר ע"פ בדיקות מעבדה.

 

טויוטה פריוס החדשה

טויוטה פריוס הינה המכונית ההיברידית המתקדמת ביותר בעולם, ובדגם החדש שהחל להיות משווק בחודש 08/2009 היא מציגה שיפורים רבים המקטינים את תצרוכת הדלק. שיפור מקדם הגרר ל 0.25 , הגדלת נפח המנוע ל1800 סמ"ק ושיפור המערכת החשמלית. בנוסף הרכב שומר את כל יתר היתרונות של טויוטה פריוס דור 2. תצרוכת הדלק הממוצעת שופרה בכ10% אל מול הדגם הקודם והינה כ 25 ק"מ לליטר לפי נתוני היצרן! הרכב הינו הרכב החסכוני ביותר הקיים ועומד על דרגת זיהום 2 מתוך 15 קבוצות זיהום.
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות