דגמי טויוטה החדשים

מכונית העתיד טויוטה

 

 

מי מאיתנו לא ראה את הסרט "בחזרה לעתיד", החלום התמידי או הרצון החבוי שלנו לשנות דברים שכבר קרו, להמציא מכונת זמן, שתהפוך אותנו למיליארדרים ואת העולם לעולם חדשני, מתקדם ומתוקן.

מי שנוסע הרבה בדרכים, בוודאי חולם פעם בחודש על מכונית מטוס, ברגע שיש פקק, המכונית פורשת כנפיים ומשאירה את כולם מאחור.

לא יעברו הרבה שנים ומכונית כזאת כבר תיסע על הכביש, תרחף במרומים, מכונית מתוחכמת, חכמה וידידותית לסביבה.

איך תיראה מכונית העתיד?

 

 

כאשר אנחנו חושבים על מכונית העתיד, מיד אנו רואים מכונית יפהפייה, בעלת צורה מושכת, כריזמטית וחזקה.

אסור לנו לשכוח, שגם מכונית כזאת צריכה להיות מתוכננת לפרטי פרטים, בדיוק רב ובמירב החיסכון. צריך לזכור שאנחנו חיים בתקופה שהגלובוס נמצא בסכנה, הקרחונים מפשירים, הקיצים חמים יותר, בעלי חיים נכחדים ומתמעטים, היילודה ממשיכה והצפיפות העולמית גדלה, החור באוזון גדל ואסונות טבע צצים למכביר.

 

לכן כאשר באים לתכנן מכונית, חשוב לתכנן אותה, שתזהם את הסביבה כמה שפחות, כך שהשימוש בדלק יהיה מועט או כלל לא, לבחור את סוג הדלק, לבנות לה מנוע קטן ככל האפשר, על מנת שהמכונית לא תצטרך כמות דלק גדולה, תהיה קלה יותר ועדיין תישאר חזקה וההספק יהיה גבוה יותר. כל חלק וחלק במכונית צריך להיות מתוכנן, יעיל, חדיש ואמין.

למרבה הפלא, מכונית כזו כבר קיימת וזוהי המכונית ההיברידית של טויוטה.

המכונית ההיברידית טויוטה פריוס, היא מכונית אשר מונעת על ידי שני מנועים, האחד על בנזין ואילו השני על חשמל.

המכונית ההיברידית של טויוטה - פריוס

 

 

מכונית זו, היא מכונית אשר חשבו עליה רבות וחששו מאוד מיישומה. מבחינה טכנולוגית, נושא זה הינו מסובך ומורכב, ככל שהנושא מסובך טכנולוגית, הפוטנציאל שלו להיות לא אמין ולא מוצלח הוא גדול יותר.

טויוטה כרגיל הייתה הראשונה שהצליחה ליישם את הפיתרון הזה, בצורה מושלמת מבחינה טכנולוגית ובצורה שלא גרעה מהאמינות שלה. טויוטה פתחה צוהר ליצרנים אחרים ללכת בדרכה.

המכונית ההיברידית הינה ידידותית לסביבה, משום השימוש המועט בדלק, בבנזין, השילוב של שני מנועים במכונית אחת - מנוע שעובד על בנזין ומנוע שעובד על חשמל.

המכונית ההיברידית, הקרויה גם "המכונית הירוקה" מזהמת פחות את הסביבה.

בכדי להבטיח שקט לנהגים לאורך השנים מעניקה טויוטה אחריות של 8 שנים או 160000 ק"מ על המערכת ההיברידית ברכב טויוטה פריוס .

מכונית ללא נהג?!

 

 

חברת טויוטה ממשיכה להפתיע ולעמוד בחוד החנית של יצרניות הרכב, מבחינת תכנון המכוניות ויעילותן, טויוטה גם במכונית זו נשארה אמינה, איכותית וכבר מייצרת מודלים ירוקים נוספים.

ברחבי העולם (ולא בישראל כרגע...) משווקת טויוטה בדגמיה היוקרתיים רכבים עם מנגנון לחניה אוטומטית של הרכב, ללא התערבות של הנהג. אולי, ומי יודע, השלב הבא היא מכונית ללא נהג כלל...

 

 

 

 

 
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות