טויוטה

להכיר את טויוטה מקרוב

יש כאלו שיגידו 'קבוצת כדורגל ורכב - לא מחליפים', יש כאלו שיוסיפו גם את בת הזוג שלהם לקטגוריה. כך או כך, פעמים רבות קניית רכב מושווית למערכת זוגיות או נישואין. כמו בזוגיות, לא רק האופי אלא גם המראה החיצוני הוא מרכיב חשוב מאוד. כמו בזוגיות, כך גם בקניית רכב: נוחות, יציבות ואמינות הן מילות המפתח. וכמו בזוגיות או בכל חוזה או עסקה ארוכי טווח, חשוב להכיר מקרוב כל אחד מהצדדים.

 

כך גם לפני כל קניה של רכב מחברת טויוטה, נחוץ להכיר את חברת טויוטה באופן קצת יותר מהותי ועמוק. בצורה זו תוכלו להיות בטוחים כי חוזה עם חברת טויוטה הוא אכן חוזה אמין ולטווח ארוך.

 

ראשיתה של חברת טויוטה בשנת 1933. אז הוקמה חברת טויוטה כחטיבה נפרדת של חברת טויודה, שעסקה אז בטקסטיל. השם טויודה נגזר משמו של מייסד החברה, אשר המציא פטנט הקשור לנולים חשמליים. עד לשנת 1937 פיתחה חברת טויוטה-טויודה את מנוע הרכב הראשון, יחד עם דגמי מכוניות בסיסיים. בשנת 1937 הפכה חטיבת הרכב לחברה נפרדת, אשר נקראה "טויוטה".

 

בין השנים 1937 עד 1947 ובמהלך מלחמת העולם השנייה, עסקה חברת טויוטה בייצור רכבים עבור הצבא היפני, ורק בשנת 1947 החלה חברת טויוטה שוב בייצור רכבים פרטיים. החל משנות ה-50 עסקה טויוטה בייצוא מכוניות מחוץ ליפן, כאשר ה- Crown הייתה הראשונה שבהן. בשנת 1953 ייצרה טויוטה את רכבי השטח הראשונים, המוכרים כיום בשם 'לאנד קרוזר'. מספר שנים לאחר מכן, בשנת 1966, ייצרה חברת טויוטה את הרכב הנמכר ביותר שלה: טויוטה קורולה, שהיה רכב בעל הנעה אחורית.

 

במקביל, בשנות השישים והשבעים ייצרה טויוטה את רכבי הספורט הראשונים שלה (2000GT, Toyota Celica) יחד עם רכבי ההיילקס (טנדר). בשנות השבעים והשמונים עסקה טויוטה בייצור רכבי פאר כמו הקאמרי והלקסוס. החל משנות התשעים, הוציאה חברת טויוטה דגמים חדשים ללא הפסק: אוונסיס, אוריס, יאריס, ראב 4 וכמובן - טויוטה פריוס המודרנית. סך הכול ייצרה טויוטה כ-60 דגמים נבחרים אשר נמכרים ברחבי העולם, ומתוכם כ-15 דגמים נמכרים היום בארץ, כולל מכונית הדגל של טויוטה: טויוטה קורולה.

טויוטה היום

החל משנת 2007 נחשבת חברת טויוטה לאחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם ואחת מתוך עשר החברות הרווחיות ביותר. לקראת סוף שנת 2007 זכתה טויוטה במקום הראשון ברשימת הרכבים הנמכרים ביותר בארה"ב, מיד אחרי שברולט ופורד. שנת 2008 היא השנה של חברת טויוטה, אשר עומדת במקום הראשון עם מכירות של מעל 9 מליון מכוניות (כולל מותג דייהטסו הנשלט על ידיה). למרות המשבר הכלכלי והקיצוצים בענף הרכב, טויוטה ממשיכה לשמור על נתח שוק קבוע של כ16% ועוקפת גם את ג'נרל מוטורס, אשר נפגעה באופן ממשי מהמשבר.

 

מה גורם לחברת טויוטה להחזיק בתארים אלו למשך זמן רב? יש לכך מספר סיבות עיקריות. טויוטה ידועה בפיתוח של מערכת הTPS (Toyota product system), שהיא מערכת שתפקידה לעסוק באופן תמידי בצרכיו האמיתיים של הלקוח. בצורה זו היא מונעת בזבוז מיותר ומייצרת מכוניות אפקטיביות. טויוטה גם ערה לצרכי העולם ועוסקת תמיד בחיפוש אחר ייצור הרכב החסכוני ביותר והידידותי יותר לסביבה (למשל, טויוטה פריוס, בעלת המנוע ההיברידי החסכוני).

 

אחד היתרונות הגדולים של טויוטה הוא ההון האנושי האיכותי העומד בראש החברה. נדגים זאת באמצעות משפט אשר אמר טויודה בשנה האחרונה, לנוכח המשבר הכלכלי והירידה בקניית המכוניות: "אנחנו צריכים להאזין ללקוחות ולייצר עבורם מכוניות טובות יותר".

 

מאחר וזה המוטו של טויוטה מאז ומעולם, איך אפשר לסרב אחרי משפט כזה?

 

לפרטים נוספים התקשרו אלינו לטלפון 04-8550550 או באמצעות האתר.

 
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות