טויוטה דגמים היברידיים

הדגמים החסכוניים של טויוטה

כאשר ניגשים לרכוש רכב, מתבוננים על לא מעט פרמטרים הקשורים אליו. שאלת החיסכון הכלכלי, ובעיקר בדלק, חייבת להיכנס לתוך משוואת הבחירה בשלב זה או אחר. החדשות הטובות הן שטויוטה, מיצרניות הרכב המובילות והאהובות בעולם בכלל ובישראל בפרט, מציעה עבורכם מספר דגמים שלוקחים את החיסכון מספר צעדים קדימה, רובם ככולם כולל את המילה האחרונה הנדרשת בתחום – מערכת הנעה היברידית.

לפניכם סקירה של דגמי טויוטה בסוכנות מתם טויוטה חיפה,  שיקלו מאד על הכיס שלכם, כולל התייחסות בלתי נמנעת לחיסכון הספציפי שכל אחד מהם מגלם בתוכו.

טויוטה פריוס +

דגם הטויוטה פריוס + מחזיק בתואר מחייב מאד: זהו המיניוואן הראשון בעולם שמשתייך לקטגוריה של כלי הרכב ההיברידיים. כבר מעצם ההגדרה הזו, ניתן להסיק כי הוא מאפשר נתונים מינימליים של צריכת דלק, בטח ביחס לקטגוריה אליה הוא משתייך. מערכת ההנעה ההיברידית של הפריוס +, בטכנולוגיית Hybrid Synergy Drive המאפיינת את רכבי טויוטה כמכלול, מאפשרת לבחור בין מצבים שונים של נהיגה ולהתאים את פעילות המנועים לתנאי הדרך והנסיעה. התוצאה של כך היא חיסכון משמעותי בצריכת הדלק, אשר עומדת בדגם האמור על 25.6 ק''מ לליטר בלבד בנסיעה משולבת.

טויוטה יאריס

טויוטה יאריס היא מכונית קטנה, מבחינת מימדיה, אך כזו שמצליחה להפגין ביצועים מרשימים מאד על הכביש. שימו לב שמערכת ההנעה כאן דומה מאד לזו שלטויוטה פריוס, אם כי כאן הכל נעשה בקטן יותר: המימדים, המשקל, מנוע הבנזין, וכן – גם צריכת הדלק. נתוני היצרנית הרשמית מדברים על צריכה נמוכה מאד של כ-27 קילומטר לליטר בנסיעות בינעירוניות וצריכת דלק של 30.3 קילומטר לליטר בנסיעות עירוניות. גם כאן, מדובר על צריכה הנמוכה ממרבית כלי הרכב המקבילים בקטגוריה.

טויוטה אוריס

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם הדגם ההיברידי של טויוטה אוריס, שמצליחה לעשות את מה שנראה עד לפני מספר שנים קשה מאד עד בלתי אפשרי: לאפשר ביצועים גבוהים של רכב משפחתי גדול, אך לצד זה להיות חסכוני בדלק בצורה משמעותית. החיסכון נעשה בפועל באמצעות המערכת ההיברידית, אשר שילוב המנועים שבה מביא לצריכת דלק של 24.4 ליטר לק''מ בנסיעה משולבת, מספר הנמוך באופן ניכר ממרבית כלי הרכב המשפחתיים הגדולים.

טויוטה קאמרי

טויוטה קאמרי הוא רכב פאר, אחד היוקרתיים והמרשימים שתמצאו כיום בתחום הרכב. זהו רכב עוצמתי, בעל נוכחות מאסיבית על הכביש וכזה שלא יכול למשוך אליו תשומת לב חיובית. ועדיין, הקאמרי מצליחה להיות חסכונית, אפילו מאד, שכזה נוגע לדלק שלה. גם כאן, ניחשתם נכון, המקור להצלחה היא מערכת ההנעה ההיברידית, אשר מביאה לצריכת דלק נמוכה של 17 ק''מ לליטר.

טויוטה אייגו

טויוטה אייגו היא מכונית קטנה, המשתייכת לקטגוריית רכבי המיני (קטגוריה פופולארית מאד בישראל). מכונית זו פותחה בשילוב של טויוטה עם קונצרן פיג'ו-סיטרואן ומציעה עיצוב חיצוני מרשים, מראה צעיר והתנהגות נוחה במיוחד על הכביש. טויוטה אייגו מתאימה כמו כפפה ליד לצרכים של האנשים המחפשים אחר רכב חסכוני במחיר סביר – סטודנטים, צעירים וכיוצא בזה - כשגם צריכת הדלק תורמת לכך. על פי הנתון הרשמי, צריכת הדלק של טויוטה ייגו עומדת על 22 ק''מ לליטר בלבד.

המסקנה: התמורה הגבוהה ביותר לכסף

לסיכום, צריך להזכיר דבר אחד: הנתונים שהובאו כאן לגבי צריכת הדלק הם נתונים של היצרנית, אשר נבדקו בתנאי מעבדה. ייתכנו הבדלים בין הצריכה "על הנייר" לבין הצריכה בפועל, אשר כשלעצמה מושפעת מלא מעט פרמטרים (כולל סגנון הנהיגה של הנהג הספציפי, כמובן). גם כשלוקחים את עובדה זו בחשבון, אפשר לטעון בפה מלא כי הרכבים של טויוטה מציעים את המענה הראוי ביותר לכל אותם אנשים המחפשים אחר רכבים המפגינים ביצועים מקסימליים, לצד צריכת דלק מינימלית.

 

 

לפניה בנושא רכישת טויוטה התקשרו אלינו לטלפון 04-8550550 או באמצאות דף צור קשר באתר.
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות