טויוטה היברידית

הדגמים ההיברידיים של טויוטה

אחד החידושים והפיתוחים המעניינים והמשמעותיים ביותר שהביאה חברת טויוטה לעולם הרכבים הפרטיים בעשורים האחרונים הוא פיתוח דגמים בעלי הנעה היברידית הנמכרים במחירים אטרקטיביים ובאופן המוני בכל רחבי העולם.

 

לטויוטה חמישה דגמים היברידיים עיקריים אותם נסקור כאן, כאשר ניתן למצוא אינספור רכבים מדגמים אלו על כבישי הארץ ושאר העולם. התרומה של טויוטה היברידית לצרכנים ולסביבה היא עצומה, וזה מה שהופך טכנולוגיה זו לפופולארית כל כך, ולמגמה צומחת בעולם הרכב.

 

מהם, אם כן, חמשת הדגמים ההיברידיים העיקריים של טויוטה ומה מאפיין כל דגם?

 

טויוטה פריוס

 

הדגם החלוצי והמוביל של רכבים פרטיים היברידיים, אותו ניתן למצוא במספרים גדולים בישראל, ובשאר מדינות העולם כמובן. תצרוכת הדלק של טויוטה פריוס הופך אותה לאחד הרכבים הפרטיים החסכוניים בהיסטוריה.

 

כמו רכבים היברידיים אחרים, גם כאן מדובר כמובן בשילוב בין מנוע בעירה פנימית (מנוע בנזין) לבין מנוע חשמלי. השילוב בין שניהם מביא לתצרוכת דלק יעילה באופן חסרת תקדים.

 

לפריוס עיצוב סטנדרטי ואלגנטי, ומערכת הנעה איכותית במיוחד, אשר הלכה והשתכללה לאורך הדורות השונים של הדגם, עד לדגם הנוכחי המושק השנה בישראל.

 

כמובן שכיום מגיעה הפריוס עם כל אבזור  הנוחות והבטיחות המאפיין את דגמי טויוטה החדשים, מה שמציע חוויית נהיגה לא רק חסכונית, אלא גם בטוחה, נוחה ומהנה.

 

 

טויוטה ראב 4

 

במקור ראב 4 הוא דגם הקרוסאובר של טויוטה – ג'יפ קומפקטי המתאים גם לנהיגה בסביבה צפופה ועירונית וגם לטיולי שטח מתונים. לאחרונה, השיקה טויוטה דגם היברידי של ראב 4, המהווה רכב שטח היברידי וקומפקטי ראשון מסוגו בעולם. כך, פותחת למעשה טויוטה ענף חדש לחלוטין בעולם הרכב, ומאפשרת למעוניינים ברכב שטח ליהנות גם מתצרוכת דלק משופרת ומרכב ידידותי לסביבה.

 

גם הדגמים הקודמים של הראב 4 היו אטרקטיביים ופופולאריים בקרב הצרכן הישראלי, כן מדובר היה בחידוש בפני עצמו – ג'יפ קומפקטי המשלב בין עולם השטח לצרכים שלנו בכל הנוגע לרכב פרטי במסגרת ההתנהלות היומיומית שלנו. כך יצרה טויוטה את קטגוריית הקרוסאובר, כאשר עכשיו מוכתרת קטגוריה חדשה לחלוטין של קרוסאובר היברידית, קטגוריה אשר צפויה להמשיך להתפתח בשנים הקרובות.

 

 

טויוטה אוריס

 

גם הדגם הפופולארי הזה של טויוטה יצא בגרסה היברידית המציעה תצרוכת דלק חלומית וחוויית נסיעה שקטה וסולידית במיוחד. איכות הגימור ועיצוב הפנים באוריס ההיברידית היא מהגבוהות ביותר עם תא נוסעים מרווח ומפנק.

 

בנוסף, מגיעה טויוטה אוריס גם בדגם סטיישן המציע מרחב פנימי גדול ומתאים במיוחד למשפחות או למי שמעוניין להעמיס ציוד על הרכב.

 

לאוריס מנוע בנזין בנפח 1.8 ליטר המספק 99 כוחות סוס ומשתלב עם מנוע חשמלי המספק  כ 80 כוחות סוס. ההספק המשולב עומד על כ 136 כוחות סוס המספקים לאוריס עצמה רבה ותצרוכת דלק משתלמת במיוחד של 20 קילומטרים לליטר בנזין ואף יותר מזה בתנאים מסוימים.

 

 

טויוטה יאריס

 

דגם זה של טויוטה הוא דגם קומפקטי וחסכוני, וזה עוד לפני שיצאה הגרסה ההיברידית שלו. טויוטה יאריס היא אחד הדגמים הפופולאריים ביותר בקטגוריית הרכבים העירוניים, קומפקטיים, חסכוניים וגם אלגנטיים.

 

בגרסה ההיברידית הופכת היאריס ליעילה ומתאימה עוד יותר לנהיגה בסביבה עירונית, וגם כמובן בכביש הפתוח. תצרוכת הדלק עומדת על מעל לעשרים קילומטרים לליטר, וזה בנסיעה עירונית. כאשר יוצאים מן העיר, נתוני התצרוכת מרשימים אף יותר.

 

בניגוד לדגמים ה"רגילים" של היאריס, בדגם ההיברידי מערכת ההנעה שונה ומשופרת, שכן מדובר במערכת הנעה היברידית אשר בנויה על בסיס המערכת המוצלחת כל כך של הפריוס, עם התאמות למימדיה של היאריס. מה שכן נשמר מהדגמים הקודמים הוא העיצוב האלגנטי וחוויית הנסיעה הנעימה, כמו גם המימדים הקטנים יחסית ההופכים את היאריס לדגם קומפקטי אידיאלי.

 

 

טויוטה קאמרי

 

הקאמרי מתאפיינת בין השאר ברמת עיצוב וגימור גבוהה ביותר, מה שמעניק לה מוניטין של מכונית יוקרתית מצד אחד, אך גם הפך אותה לרכב הפרטי הנמכר ביותר בשווקי רכב גדולים בעולם לאורך שנים (הקאמרי הובילה את שוק הרכב האמריקאי במכירות והדיחה מראש הטבלה את היצרניות המקומיות).

 

חובבי רכב מסוימים מזהים בעיצוב של הקאמרי ההיברידית גוון אמריקאי מסוים המדבר אל הצרכן המערבי (והישראלי), כאשר המרחב והנוחות מורגשים במיוחד בעיצוב תא הנוסעים. כך, משדר רכב זה איכות גבוהה אך לא מדובר ברכב יוקרה יקר במיוחד או כזה אשר "מוציא את העיניים" לעוברים והשבים.

 

 

לא רק העיצוב המרשים בולט בין מאפייני הקאמרי, אלא גם מערכת הנעה חזקה ומצוינת המספקת לרכב כוח רב (השילוב בין מנוע הבנזין למנוע החשמלי נותן הספק של כמאתיים כוחות סוס) ויכולת תגובה מצוינת.
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות