טויוטה היברידית

טויוטה ביבוא מקביל – מה זה אומר ומה חשוב לדעת

טויוטה היא אחת מיצרניות הרכב הפופולאריות ביותר בישראל מזה כמה עשורים, כאשר טויוטה קורולה היא אחד מהדגמים הנפוצים ביותר בכבישי ישראל בשנים האחרונות, כמו גם עוד כמה וכמה דגמים מרכזיים של החברה. סוכנויות טויוטה ישראל פועלות בכל עיר גדולה בארץ ומציעות את רכבי החברה ביבוא ישיר, כסוכנויות של היבואן הרשמי של החברה בישראל. עם זאת, ישראלי/ת המחפשים לקנות רכב חדש של טויוטה עשויים להיתקל בלא מעט הצעות לקניית טויוטה ביבוא מקביל. למה הכוונה במושג – יבוא מקביל, במה הוא שונה מיבוא "רגיל" או ישיר מהסוכנויות הרשמיות והיבואן הרשמי ומהן הנקודות שחשוב שתדעו לפני שאתם רוכשים טויוטה ביבוא מקביל?

 

מיהו היבואן ממנו רוכשים את הרכב - טויוטה יבוא מקביל

המושג הכללי "יבוא מקביל" מתייחס בדרך כלל למצב בו רוכשים רכב מיבואן אשר אינו היבואן הרשמי או העיקרי של אותה חברה. במקרה של טויוטה, רכישת טויוטה ביבוא מקביל פירושה רכישה של רכב חדש של חברת טויוטה, אך לא מהיבואן הרשמי של החברה בישראל, אלא מסוכנות אחרת כלשהי. 

בעוד יבוא מקביל היא תופעה הנפוצה בתחומים רבים בעולם המסחר ובמדינות רבות בעולם, חשוב להבין כי לא בכל ענף ולא בכל מדינה מדובר בשיטה מקובלת ולגיטימית לחלוטין. לדוגמה, האיחוד האירופי מתנגד באופן מפורש ליבוא מקביל של מוצרים מענפים מסוימים, בין השאר מכיוון שבמקרה של יבוא "רגיל" (כלומר – על ידי היבואן הרשמי בלבד) קל יותר להחיל רגולציה, לוודא עמידה בתקנים וכו'. לכן גם נמצא כי המדינה מעודדת יבוא מקביל בתחומים ובמקרים מסוימים, ופועלת נגד שיטה זו במקרים אחרים.

עם זאת, יבוא מקביל בעולם הרכב הוא חוקי בישראל, ולא מעט אנשים קונים רכבים בצורה זו, ולעיתים מוצאים רכבים מסוימים במחירים נמוכים יותר כאשר הם נרכשים באמצעות יבוא מקביל, ולא ישירות מהיבואן הרשמי. עם זאת, קיימות השלכות אחרות אליהן חשוב להיות מודעים.

 

מה חשוב לדעת בטרם רכישת טויוטה ביבוא מקביל

בעוד במקרים מסוימים ניתן לרכוש רכב חדש במחיר מעט זול יותר כאשר פונים לערוץ של יבוא מקביל, בפועל חשוב להכיר את תנאי העסקה לעומק ולהבין את ההשלכות השונות, על מנת שלא להיפגע כצרכנים.

לפני שנגיע לנקודה המרכזית שחשוב להכיר בנוגע לרכישת טויוטה ביבוא מקביל, חשוב מאוד לבחון לעומק את הגורם ממנו אתם מתעניינים לרכוש רכב ביבוא מקביל, והדבר נכון לא רק עבור טויוטה אלא עבור כל סוג של רכב חדש. רכב חדש הוא מוצר בסדר גודל שלא משאיר לנו יותר מדי מקום לטעויות – חשוב לקרוא את כל החוזה לפרטי פרטיו, כולל כל האותיות הקטנות. כאשר מציעים לכם מוצר יקר שכזה במחיר הנמוך משמעותית מהמחיר הרשמי (שמציע היבואן הרשמי), זה לכל הפחות צריך לעורר אתכם לבחון לעומק את פרטי העסקה ולוודא כי אתם יודעים בדיוק מה אתם מקבלים עבור כספכם, בדיוק מהם תנאי התשלום ומהן ההשלכות הפיננסיות של תנאים אלו וכו'.

אחת ההשלכות המרכזיות והחשובות ביותר שיש להכיר בכל הנוגע לרכישת טויוטה ביבוא מקביל, הוא כי במקרים אלו לרוב נמכרים הרכבים החדשים ללא שירותי תחזוקה ומוסך שוטפים, מה שכן נכלל בעסקה שמציע היבואן הרשמי. במקרה של רכב חדש, ובמיוחד בטכנולוגיות החדשות של עולם הרכב כיום, שירותי תחזוקה ומוסך אלו עשויים להיות חשובים ביותר ולעלות לא מעט כסף בפני עצמם, ובכך לבטל חלק משמעותי מהרווח שהושג על ידי קנייה מיבוא מקביל. 

במיוחד בדגמים החדשים של טויוטה, וספציפית במקרה של טויוטה קורולה החדשה, שירותי תחזוקה ומוסך מקצועיים ורשמיים של מוסכים מורשים מטעם החברה הם חשובים ביותר. אחד החידושים המרגשים ביותר בעולם הרכב בשנת 2019 היא טויוטה קורולה היברידית. הדגם המרכזי והפופולארי כל כך בישראל של טויוטה מגיע אלינו סופסוף בגרסה ההיברידית המיוחלת, והנהגים הישראלים צפויים להסתער על המציאה כמוצאי שלל רב. עם זאת, מכיוון שמדובר ברכב חדש ובהנעה היברידית, מומלץ במיוחד לספק לרכב שירותי תחזוקה ומוסך מקצועיים ורשמיים של טויוטה.

 

רכישת שירותי תחזוקה ומוסך רשמיים 

האם המסקנה מכל זה היא כי לא מומלץ לרכוש טויוטה קורולה היברידית ביבוא מקביל? ובכן, כדאי לבחון טוב ומקרוב את תנאי העסקה ולהיות מודעים לכל פרט קטן, גם ובעיקר בהוצאות הצפויות לנו בשנים הראשונות ולאחר הרכישה, דוגמת הוצאות על שירותי תחזוקה ומוסך. 

עם זאת, גם מי שמחליט לרכוש טויוטה קורולה חדשה, או כל דגם אחר של טויוטה, ביבוא מקביל ולא מהיבואן הרשמי, יכול כן לרכוש את שירותי התחזוקה והמוסך הרשמיים של החברה ישירות מסוכנות מורשית של טויוטה. כך, במידה והחלטתם לרכוש טויוטה חדשה במחיר זול יותר מזה שמציע היבואן הרשמי, עדיין תוכלו ליהנות משירותי תחזוקה ומוסך מקצועיים ורשמיים של טויוטה, כאלו אשר יבטיחו כי הרכב החדש בו השקעתם אכן יטופל בצורה טובה ומספקת. זה כאמור חשוב ביותר עבור כל רכב עליו אנחנו רוצים לשמור, אך במיוחד עבור הקורולה ההיברידית החדשה.

 

לפניה בנושא דגמי טויוטה החדשים התקשרו אלינו לטלפון 04-8550550 או באמצעות דף צור קשר באתר.

 




שינוי גודל טקסט שינוי ניגודיות הצהרת נגישות
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות